روند صعودی

برای روند صعودی ما باید یک حرکت صعودی داشته باشیم و برای اینکه یک حرکت صعودی داشته باشیم باید یک اکستنشن و کارکشن را ببینیم.

تعریف اکستنشن( extension ) و کارکشن( correction ) را با خصوصیاتی که هر یک باید داشته باشند را در آموزش قبلی براتون گفتم. پس اگه اطلاعاتی درباره ی گام و اصلاح یعنی اکستنشن و کارکشن نداری پیشنهاد میکنم اول مقاله ( سرنخ های تشخیص روند بازار ) را مطالعه کن و بعد به ادامه این مطلب بپرداز. ( به تصاویر توجه کنید )

عکس شماره 1 از آموزش 8 در سایت ترید بهتر https://tradebehtar.ir/1
عکس شماره 2 از آموزش 8 در سایت ترید بهتر https://tradebehtar.ir/2

 ما برای یک روند صعودی نیاز به یک حرکت صعودی داریم. این نکته را در ابتدا بگم در این مرحله از آموزش که دارم توضیح میدم براساس آن چیزی که الان یاد میگیریم نیاز هست که مقداری قیمت حرکت کند تا تشخیص بدیم.
اما در آموزش های بعدی که دانش معامله گری شما کامل تر میشه شما میتوانید به جایگاهی برسید که همین جایی که من در چارت علامت زدم ( مستطیل طلایی تصویر شماره 2 ) بفهمید که قیمت داره یک حرکت صعودی را شروع میکنه، قبل از اینکه هیچ نشانه ی بیشتری داشته باشد. 

نکته : البته نشانه های دیگری دارد که در آموزش های بعدی مرحله به مرحله متوجه خواهید شد. اما آن چیزی که می خواهیم یاد بگیریم این است که ما برای یک روند نیاز به یک حرکت داریم.

نشانه های یک روند صعودی چیست!

به قول استاد عزیزم که در این رابطه میگه که ما در دنیای زندگی می کنیم که به وجود آمدن هر چیزی یک دفعه ای نیست و یک سرآغازی دارد، یک نشانه هایی دارد پس ما برای اینکه یک روند صعودی را داشته باشیم در ابتدا باید یک حرکت صعودی داشته باشیم.
برای اینکه یک حرکت صعودی داشته باشیم باید یک اکستنشن و یک کارکشن داشته باشیم. اکستنشن به یک گام پر قدرت گفته میشه و کارکشن به یک اصلاح ضعیف گفته میشه، صفت قدرت در اکستنشن و صفت ضعف در کارکشن فوق العاده مهم است. 

عکس شماره 3 از آموزش 8 در سایت ترید بهتر https://tradebehtar.ir/3

چرا گام و اصلاح در حرکت صعودی مهم است ؟

به خاطر اینکه من و شما به دنبال نشانه ها هستیم، نشانه هایی واضح و شفاف که بهتر درک می کنیم اما فعلا به این توجه کنید که هرگاه در بازار یک اکستنشن شکل بگیرد به سمت بالا و بعد از آن یک کارکشن ضعیف به سمت پایین، ما یک حرکت صعودی داریم حالا مادامی که این حرکت صعودی دوباره تکرار بشه روند ما داره ادامه پیدا میکنه و ما یک روند صعودی داریم. ( به تصاویر دقت کنید )

عکس شماره 4 از آموزش 8 در سایت ترید بهتر https://tradebehtar.ir/4
عکس شماره 5 از آموزش 8 در سایت ترید بهتر https://tradebehtar.ir/5
عکس شماره 6 از آموزش 8 در سایت ترید بهتر https://tradebehtar.ir/6

حالا باهم تصاویر را بررسی میکنیم، ( تصویر شماره 4 ) : همانطور که میبینید ما یک اکستنشن( گام ) به سمت بالا و بعد از آن یک کارکشن( اصلاح ) ضعیف به سمت پایین داریم پس ما یک حرکت صعودی داریم.

( تصویر شماره 5 ) : میبینیم که بعد از گام و اصلاح اول دوباره به همین صورت یک اکستنشن و کارکشن داریم پس روند ادامه دارد.

( تصویر شماره 6 ) : همانطور که مشاهده میکنید مجددا بعد از گام و اصلاح دوم دوباره یک اکستنشن و کارکشن داریم پس روند همچنان ادامه دارد و مجموعه این حرکات باهم یک روند صعودی را میسازند. هر چند در گام سوم اصلاح به صورت کامپلکس پولبک اتفاق افتاده و روند صعودی دیگه ادامه نداده و تبدیل به روند رنج شد که در آموزش های بعدی هم به توضیح انواع اصلاح میپردازیم و انواع روند رنج را به طور کامل باز گو میکنم.

عکس شماره 7 از آموزش 8 در سایت ترید بهتر https://tradebehtar.ir/7

پس ما باید مراقب این باشیم مادامی که در بازار اکستنشن ها و کارکشن ها دارند ادامه پیدا میکنند روند ادامه دارد.
و نکته آخر ما به اندیکاتورها یا سطوحی که در بازار مثلا براساس فیبوناچی شکل میگیرند اهمیتی نمیدیم بلکه نشانه های خود قیمت را دنبال می کنیم.

خوب ما در این مطلب یاد گرفتیم که برای اینکه یک روند صعودی را تشخیص بدیم اول باید یک حرکت صعودی داشته باشیم و اگه این حرکت های صعودی قیمت به صورت پی در پی تکرار شد یک روند صعودی را میسازند و مادامی که این حرکات قیمت ادامه داشته باشند، روند ما هم ادامه دارد. در مطلب بعدی با چگونگی شکل گیری و ادامه ی یک روند نزولی آشنا خواهیم شد.

منتظر آموزش های بعدی باشید...

نکته : دانش این آموزش ها متعلق به استاد عزیزم احمد رضا جبل عاملی می باشد. به قول استاد عزیزم آموزش باید رایگان باشد تا در دسترس همه قرار بگیرد مادامی که آموزش پولی شد دیگه ارزشی ندارد. در پایان که تمام آموزش ها گفته شد یک مقاله به طور کامل درباره ی استاد احمد رضا جبل عاملی منتشر میکنم تا شما ایشان را بهتر بشناسید.