پراپ تریدینگ (Proprietary Trading)

پراپ تریدینگ مخفف Proprietary Trading بوده که به معنی معامله کردن با سرمایه یک شرکت است.
در واقع پراپ به این معنی است که یک پلتفرم مالی یا یک شرکت سرمایه گذاری، سرمایه ای را در اختیار معامله گران قرار ﻣﯽ دهد تا با آن در بازارهای مالی معامله کنند. در نهایت سود حاصل از آن معامله بین شرکت سرمایه گذار و معامله گر تقسیم خواهد شد.

حالا برای به دست آوردن این فرصت، ابتدا لازم است قوانین مربوط به معامله کردن در پلتفرم سرمایه گذار را مطالعه کرده و طرحی را خریداری کنید. سپس چالش های آن طرح را با موفقیت پشت سر بگذارید تا آن شرکت سرمایه گذار حساب واقعی با سرمایه مورد نظر را در اختیارتان قرار دهد.
در نهایت شما میتوانید با چارچوبی که شرکت سرمایه گذار برای حساب پراپ وضع کرده، ترید و کسب سود کنید.

در مقاله ( پراپ تریدینگ چیست ) من مفصل درباره ی اینکه پراپ چیست صحبت کردم و کامل توضیح دادم که پراپ تریدینگ چیه و چه مزیت هایی دارد. پس اگه در مورد پراپ تریدینگ اطلاعاتی نداری یا بیشتر و کامل تر میخوای درباره ی این موضوع اطلاعات کسب کنی پیشنهاد میکنم اول مقاله پراپ تریدینگ چیست را مطالعه کنی و بعد به ادامه این مطلب بپرداز.

پراپ تریدینگ با FORFX

یکی از دغدغه ‌های تریدر های ایرانی در مورد موضوع پراپ تریدینگ، انتخاب پلتفرم مناسب برای پراپ تریدینگ است؛ به‌ خصوص با وجود تحریم‌ها و بسته‌ شدن حساب!
فور اِف ایکس یک شرکت سرمایه گذاری است که با همکاری یکی از کارگزاری های محبوب تقریبا خیال تریدر های ایرانی را راحت کرده چرا که این کارگزاری سالهاست داره به معاله گران ایرانی خدمات قابل قبولی را میده و پشتیبانی خیلی خوبی دارد و به واسطه ی این کارگزاری میشه به این شرکت اعتماد کرد و از طرفی حساب پراپی که به شما تعلق میگره باز توسط همین کارگزاری هست و این هم یک نقطه مثبتی هست که باید در نظر گرفت که جلوتر بیشتر با این شرکت و این کارگزاری آشنا میشیم. در واقع این شرکت سرمایه گذاری با هدف هموارتر کردن مسیرِ دریافت سرمایه برای معامله‌ گران،‌ راه کار نوینی را با عنوان حساب لایو ارائه کرده است.
شما می ‌توانید متناسب با سبک و اهداف معاملاتی خود، یکی از دو روش جدید یا کلاسیک را برای عبور از مرحله ارزیابی مهارت انتخاب کنید و پس از آن سرمایه بگیرید و وارد دنیای هیجان‌ انگیز پراپ تریدینگ شوید.

در واقع شرکت سرمایه گذاری FORFX کار شما را راحت‌ کرده تا بتوانید با هر حسابی که علاقه دارید یعنی حساب لایو یا دمو بتوانید در این چالش ها شرکت کنید. پس از اینکه بتوانید مهارت خود را در ترید با شرکت در چالش‌های مختلف نشان دهید، یک سرمایه در اختیارتان گذاشته می‌شود.

کافی است در این شرکت سرمایه گذار ثبت‌ نام و سپس در یکی از چالش‌های FORFX شرکت کنید.
فور اِف ایکس با ارائه دو روش منحصر به فرد برای ارزیابی مهارت معامله‌ گران، مرز های پراپ تریدینگ را برای تجربه نسل جدید معاملات گسترش داده است.

 • پراپ تریدینگ با حساب واقعی یا لایو
 • پراپ تریدینگ با حساب دمو

یکی از دلایل مهمه انتخاب فور اِف ایکس برای پراپ تریدینگ همانطور که در بالاتر اشاره کردم، مشارکت این شرکت با کارگزاری بزرگ اُپوفایننس هستش که جزء یکی از بهترین کارگزاری های مطرح در خاورمیانه هستش که در سال های اخیر افتخارات و جوایز بزرگی را بدست آورده. کارگزاری اپوفایننس یک بروکر رگوله شده و معتبر است که تحت نظارت FSA بوده و همواره متعهد به حفاظت از سرمایه معامله گران و سرمایه گذاران خود است.

در کارگزاری OPOFINANCE بیش از 1000 نماد معاملاتی در اختیار شما قرار میگیرد که شامل سهام شرکتها، رمزارزها، شاخص‌ها و فارکس هستش. همچنین تیم پشتیبانی OPOFINANCE به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما است و تنوع حساب های کارگزاری که واقعا قابل قبول هست.
بیشتر از این نمیخوام در مورد این این کارگزاری صحبت کنم چرا که قبلا به طور کامل بروکر اپوفایننس رو بررسی کردم پس اگه علاقه دارید درباره ی این کارگزاری بیشتر بدانید بهتر مقاله ( بررسی بروکر محبوب اپوفایننس ) را مطالعه کنید.حساب ‌های پراپ در فور اِف ایکس

در FORFX همه ابزار های مورد نیاز برای افتتاح یک حساب دلخواه در اختیار شما قرار گرفته است و با هر سبک معاملاتی میتوانید از این حسابها استفاده کنید؛ انتخاب با شماست.

حساب لایو
می‌ توانید با حساب شخصی خود در کارگزاری اپوفایننس معامله کنید و پس از گذراندن چالش، به راحتی سرمایه بگیرید. اگر هم موفق نشدید، نگران نباشید، برای تکرار چالش نیازی نیست هزینه‌ ای بپردازید.

حساب دمو
می‌ توانید با خرید یک حساب آزمایشی وارد چالش دو مرحله‌ ای FORFX  شوید و پس از گذراندن آن، سرمایه بگیرید. در صورت عدم موفقیت هم جای نگرانی نیست. FORFX برای خرید مجدد چالش به شما تخفیف می‌دهد.
حالا باهم هر کدام از این حسابها رو بررسی میکنیم...

پراپ تریدینگ با حساب لایو

شما به محض گرفتن سرمایه، دیگر رسما عضو خانواده FORFX می ‌شوید و می‌ توانید سفر معاملاتی خود را که مجهز به امکانات ویژه است آغاز کنید.
شرکت سرمایه گذاری ForFx و بروکر Opofinance در زمینه پراپ با هم همکاری را آغاز کرده اند با این شرح که شما ﻣﯽ توانید با حساب واقعی و شخصی خودتان در بروکر اپوفایننس ترید کنید و همزمان در چالش دریافت حساب سرمایه گذاری شده (فاند شده) شرکت کنید. نام این طرح حساب لایو است.

در این طرح نیازی نیست چالشی را خریداری کنید و بابت آن هزینه جداگانه پرداخت کنید. کافی است در بروکر اپوفایننس، حساب پراپ بسازید و مبلغ مورد نظر را که هنگام ساخت حساب پراپ انتخاب کرده اید واریز کنید. حساب شما با واریز مبلغ فعال ﻣﯽ شود و چالش شما زمانی آغاز ﻣﯽ شود که اولین ترید را انجام دهید.
پس از این که با موفقیت چالش را پشت سر گذاشتید، حساب فاند شده در سایت ForFx در اختیارتان قرار ﻣﯽ گیرد.

سپرده لازم برای شروع چالش ها در حساب لایو :

 • سپرده ۱۰۰۰ دلاری برای چالش حساب ۱۰،۰۰۰ دلاری
 • سپرده ۵۰۰۰ دلاری برای چالش حساب  ۷۵،۰۰۰ دلاری
 • سپرده ۱۰۰۰۰ دلاری برای چالش حساب ۲۰۰،۰۰۰ دلاری

در چالش حساب لایو، دیگر خبری از حد ضرر روزانه نیست و فقط حد ضرر کلی ۸ درصدی، مبنای ارزیابی معامله گران است. در این چالش تک فازی یا تک مرحله ای، تارگت سود برای هر سپرده به میزان معینی تنظیم شده است :

 • ۱۸ ٪ برای حساب پراپ با سپرده ۱۰۰۰ دلاری 
 • ۱۵ ٪ برای حساب پراپ با سپرده ۵۰۰۰ دلاری 
 • ۱۰ ٪ برای حساب پراپ با سپرده ۱۰،۰۰۰ دلاری

در این نوع حساب، شما برای شرکت در چالش هزینه ای را پرداخت نمی کنید و با سرمایه شخصی در حساب واقعی خود در چالش شرکت ﻣﯽ کنید. در صورت پاس کردن فاز ارزیابی و گرفتن حساب پراپ، حد ضرر روزانه و حد ضرر کلی به ترتیب به ۵ درصد و ۱۰ درصد تغییر ﻣﯽ یابند. تقسیم سود در حساب فاند شده این چالش 80 درصد است. یعنی 80 درصد سود متعلق به معامله گر و 20 درصد سهم شرکت سرمایه گذار است.

مراحل گرفتن سرمایه با حساب لایو :

 1. در FORFX ثبت نام کنید.
  برای شروع باید در فور اِف ایکس ثبت ‌نام کنید و حساب لایو را به‌ عنوان روش ارزیابی مهارت انتخاب نمایید.
 2. در بروکر OPOFINANCE یک حساب لایو باز کنید.
  پس از ثبت‌ نام در FORFX، در بروکر مورد تایید FORFX یعنی OPOFINANCE یک حساب واقعی باز کنید.
 3. وارد چالش حساب لایو شوید.
  با ایجاد حساب لایو، آماده شرکت در چالش FORFX خواهید شد. برای موفقیت در معاملات، از تکنیک ‌ها و استراتژی ‌های درست استفاده کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که هدف، تنها انجام معامله‌ ای پر سود نیست، بلکه هدف اصلی این چالش مدیریت صحیح ریسک و تداوم در انجام معامله است.
 4. چالش ‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارید.
  بعد از این که با موفقیت از چالش عبور کردید،‌ FORFX به شما یک حساب فاند شده می ‌دهد و بهترین قسمت ماجرا این است که اگر هم موفق نشدید چالش را پشت سر بگذارید، برای تلاش دوباره، نیازی نیست هزینه ‌ای بپردازید.
 5. FORFX همسفر شما در مسیر مهیج پراپ تردینگ
  وقتی حساب معاملاتی از فور اِف ایکس دریافت کردید دیگه عضو خانواده FORFX شدید و به شما تبریک میگم. اکنون می ‌توانید از امتیاز های ویژه‌ FORFX مانند دسترسی به منابع غنی، پلتفرم ‌های معاملاتی برتر و نسبت تقسیم سود 80 درصدی بهره‌مند شوید و در طول این مسیر کارشناسان FORFX کنارتان هستند و به طور مداوم میتوانید با آنها در ارتباط باشید.

پراپ تریدینگ با حساب دمو

در این روش شما با یک حساب آزمایشی می‌توانید در چالش دو مرحله ‌ای کلاسیک FORFX که مسیری مطمئن برای دریافت یک حساب معاملاتی فاند شده است، شرکت کنید، مهارت‌ های معاملاتی خود را به خوبی نشان دهید و به راحتی از فور اِف ایکس سرمایه بگیرید.

پلن های چالش حساب دمو:

چالش حساب دمو FORFX دارای ۴ پلن متفاوت است که شما با توجه به سلیقه و سبک معاملاتی خود ﻣﯽتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

 • چالش حرفه ای با ریسک نرمال          (Pro demo challenge with normal risk)
 • چالش حرفه ای پر ریسک          (Pro demo challenge with aggressive risk)
 • چالش فوق حرفه ای با ریسک نرمال          (Legend demo challenge with normal risk)
 • چالش فوق حرفه ای پر ریسک          (Legend demo challenge with aggressive risk)

حد ضرر، تارگت سود، تقسیم سود، حداقل روزهای معاملاتی، مهلت تکمیل چالش و … در هرکدام از پلنها متفاوت است. در ابتدا مراحل گرفتن سرمایه از طریق حساب دمو را برای شما توضیح میدم و بعد شرایط هر کدام از پلن ها را باهم بررسی میکنیم.

مراحل گرفتن سرمایه با حساب دمو:

 1. در FORFX ثبت نام کنید.
  فرم ثبت ‌نام را تکمیل کنید و حساب دمو را به ‌عنوان روش ارزیابی مهارت انتخاب نمایید.
 2. طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  در انتخاب حساب آزمایشی دقت کنید چرا که هر طرح،‌ شرایط، اندازه حساب و تارگت سود خاصی دارد. در این مرحله، می‌توانید طرح مورد نظرتان را متناسب با سبک و نیازهای معاملاتی خود انتخاب کنید.
 3. چالش را آغاز کنید.
  بعد از افتتاح حساب دمو، می‌توانید وارد دنیای ترید شوید و با توجه به اصول مدیریت سرمایه، کنترل ریسک و استفاده از استراتژی ‌های مناسب، معاملات خود را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که هدف فقط رسیدن به سود نیست و همانطور که در بالاتر به شما گفتم، هدف اصلی این چالش مدیریت صحیح ریسک و تداوم در انجام معامله است. شما باید صبور باشید و مستمر معامله کنید.
 4. چالش دو مرحله‌ ای را پشت سر بگذارید.
  اولین هدف شما در چالش دو مرحله‌ ای، رسیدن به حد سود مشخص در بازه زمانی خاص است یعنی برای شما یک مدتی تعیین میشه که در این مدت شما باید به اندازه ی درصدی که تعیین شده حساب خودتان را رشد دهید. با دستیابی به این هدف، وارد مرحله دوم می‌شوید و باید با حفظ بازدهی، معاملات را با موفقیت پشت سر بگذارید. با عبور موفقیت ‌آمیز از این دو مرحله، می‌توانید از FORFX سرمایه دریافت کنید.
 5. سرمایه بگیرید و معامله کنید.
  پس از دریافت سرمایه، بخشی از خانواده FORFX خواهید شد و می‌توانید از امتیازات ویژه‌، مانند دسترسی به منابع غنی، پلتفرم‌های معاملاتی برتر و نسبت تقسیم سود 80 درصدی بهره‌مند شوید. در طول این مسیر کارشناسان FORFX کنارتان هستند و به طور مداوم میتوانید با آنها در ارتباط باشید.

حالا با ویژگی هر کدام از پلن ها آشنا میشیم!

1- شرایط پلن حرفه ای با ریسک نرمال : 

 • حد ضرر روزانه : ۵ درصد
 • حد ضرر کلی : ۱۰ درصد
 • تارگت سود در مرحله اول : ۱۰ درصد
 • تارگت سود در مرحله دوم : ۵ درصد
 • مهلت تکمیل چالش در مرحله اول : نامحدود
 • مهلت تکمیل چالش در مرحله دوم : نامحدود
 • حداقل روزهای معاملاتی : ۴ روز
 • تقسیم سود : ۸۰ درصد از سود در مرحله فاند شده متعلق به معامله گر

2- شرایط پلن حرفه ای پر ریسک : 

 • حد ضرر روزانه : ۱۰ درصد
 • حد ضرر کلی : ۲۰ درصد
 • تارگت سود در مرحله اول : ۲۰ درصد
 • تارگت سود در مرحله دوم : ۱۰ درصد
 • مهلت تکمیل چالش در مرحله اول : نامحدود
 • مهلت تکمیل چالش در مرحله دوم : نامحدود
 • حداقل روزهای معاملاتی : ۴ روز
 • تقسیم سود : ۸۰ درصد از سود در مرحله فاند شده متعلق به معامله گر

3- شرایط پلن فوق حرفه ای نرمال :

 • حد ضرر روزانه : ۵ درصد
 • حد ضرر کلی : ۱۰ درصد
 • تارگت سود در مرحله اول : ۱۰ درصد
 • تارگت سود در مرحله دوم : ۵ درصد
 • مهلت تکمیل چالش در مرحله اول : نامحدود
 • مهلت تکمیل چالش در مرحله دوم : نامحدود
 • حداقل روزهای معاملاتی : ۴ روز
 • تقسیم سود : ۹۰ درصد از سود در مرحله فاند شده متعلق به معامله گر

4- شرایط پلن فوق حرفه ای پر ریسک :

 • حد ضرر روزانه : ۱۰ درصد
 • حد ضرر کلی : ۲۰ درصد
 • تارگت سود در مرحله اول : ۲۰ درصد
 • تارگت سود در مرحله دوم : ۱۰ درصد
 • مهلت تکمیل چالش در مرحله اول : نامحدود
 • مهلت تکمیل چالش در مرحله دوم : نامحدود
 • حداقل روزهای معاملاتی : ۴ روز
 • تقسیم سود : ۹۰ درصد از سود در مرحله فاند شده متعلق به معامله گر

در پایان اگه فکر میکنید معامله گر خوبی هستید و دانش معامله گری شما به اندازه ای هست که می توانید این چالش ها را با موفقیت پشت سر بگذارید. می توانید از این فرصت استفاده کنید و صاحب یک سرمایه بزرگ برای ادامه این حرفه بشید و سود های خیلی خوبی کسب کنید.

برای ثبت نام در شرکت فور اف ایکس و کارگزاری اپوفایننس از ابزار تغییر IP (قند شکن) استفاده کنید

لینک ثبت نام در FORFX

لینک ثبت نام در کارگزاری OPOFINANCE

راهنمای ثبت نام و پنل کاربری در FORFX

راهنمای ثبت نام و پنل کاربری در کارگزاری OPOFINANCE

راهنمای خرید چالش در FORFX