آموزش بازارهای معاملاتی


سعی دارم هر هفته یک مقاله کوچک با زبان ساده در رابطه با معامله گری و چگونگه معامله کردن در هر بازار معاملاتی که دارای چارت باشه از ابتدایی ترین نکات تا مباحث حرفه ای تر تو این صفحه منتشر کنم تا هر کس علاقه داره درباره ی این بازار اطلاعات داشته باشه بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنه کاملا رایگان بهش دسترسی داشته باشه.

نکته ی خیلی مهم : تمام آموزش ها مثل یک پازل باید در کنار هم قرار بگیرند تا بیشترین بازدهی را داشته باشند، پس توصیه میکنم اگر قصد مطالعه آموزش ها را دارید از آموزش شماره 1 شروع کنید و قدم به قدم به جلو برید.

زمان ارزشمندترین دارایی هرکسیه ، پس سعی کنیم به بهترین شکل ممکن ازش استفاده کنیم...


آموزش 38 : استراتژی خروج (قسمت اول)

آموزش 38 : استراتژی خروج (قسمت اول)

برای معامله در بازارهای مالی استفاده از استراتژی خروج بسیار حائز اهمیت است و حتی باید توجه بیشتری نسبت به استراتژی ورود برای آن قائل شد. زیرا ممکن است بعد از ورود ما به بازار، قیمت به هر دلیلی در محدوده ضرر حرکت کند و یا اینکه خروج زود هنگام از یک معامله باعث کاهش برایند سود معاملاتمان شود. در واقع با کمک استراتژی خروج می توانیم حداکثر پتانسیل سوددهی یک معامله را تعیین کنیم. در این آموزش و آموزش های آینده بطور کامل با انواع استراتژی خروج آشنا می شویم.

آموزش 37 : میزان حد سود در بازارهای معاملاتی

آموزش 37 : میزان حد سود در بازارهای معاملاتی

یکی از مشکلات معامله گران در بازارهای مالی تصمیم گیری برای زمان خروج از معاملات برای دستیابی به حداکثر سود ممکن هست. به همین علت تعدادی از آن ها بر اساس برخی داده ها و روش ها تصمیم به تعیین محدوده قیمتی یعنی تعیین حد سود برای خروج از معامله می کنند، اما در مواقعی همین عمل موجب از دست دادن مقدار زیادی از سود معامله می شود. در معامله گری با روش پرایس اکشن هدف ما استفاده از حداکثر پتانسیل موجود در بازار است و تعیین حد سود تنها مانعی برای دستیابی به بیشترین میزان سود است. پس بعد از ورود به معامله در منطقه سود میشه با مدیریت درست، رفتار قیمت را به نحوی دنبال کرد که در بهینه ترین قیمت از بازار خارج شویم.

آموزش 36 : ریسک به ریوارد

آموزش 36 : ریسک به ریوارد

نسبت ریسک به ریوارد همان نسبت سود به ضرر در معاملات بازارهای مالی است.تحلیلگر ها اعتقاد دارند که برای جلوگیری از آسیب های احتمالی ناشی از تحلیل های نادرست حتما باید به میزان ریسک به ریوارد هر معامله توجه کرد و این موضوع را یک معیار مهم برای ورود به یک معامله می دانند.اما درنظر گرفتن ریسک به ریوارد در معاملات یک رفتار اشتباه هست که باعث از دست دادن موقعیت های سود ده زیادی می شه.در معامله گری با روش پرایس اکشن واقعی میزان موفقیت در موقعیت های سود ده فوق العاده بالا هست و عملا میزان ریسک موجود در بازار اصلا دیده نمیشه.پس ما به راحتی بدون درنظر گرفتن نسبت ریسک به ریوارد از هر فرصت معاملاتی با احتمال موفقیت بالا استفاده می کنیم و نگران از دست دادن هیچ موقعیت سود دهی نخواهیم بود.

آموزش 35 : بهترین اِستاپ در بازارهای معاملاتی

آموزش 35 : بهترین اِستاپ در بازارهای معاملاتی

همانطور که میدانید در بازار های مالی حفظ سرمایه نسبت به کسب سود اولویت دارد برای همین حد ضرر برای معامله گران اهمیت بسیاری دارد. اما باید این حد ضرر به شیوه درست و در جای درست در بازار قرار بگیرد. برای همین در این آموزش بهترین تکنیک برای تعیین حد ضرر را در معاملاتتان یاد خواهید گرفت.

آموزش 34 : لبه ی ورود

آموزش 34 : لبه ی ورود

بیشتر معامله گران برای شناسایی و ورود به یک معامله از ستاپ های معاملاتی استفاده می کنند اما لازم به ذکر است که در بازارهای معاملاتی بی شمار موقعیت مختلف و منحصر به فرد وجود دارد. پس در صورت استفاده از ستاپ های معاملاتی این امکان وجود دارد که ما بسیاری از فرصت های معاملاتی را از دست بدهیم و فقط به این دلیل که ستاپی برای آن موقعیت تعریف نشده است. اما راه حل این که بتوانیم بدون استفاده از ستاپ های معاملاتی در هر نقطه ای از بازار بدون محدودیت ترید کنیم چیست؟ پاسخ این سوال خیلی واضحه، استفاده از رفتار شناسی قیمت و آشنایی با زبان بازار. با توجه به این که از ابتدای آموزش ها تا الان ما با بازار های معاملاتی خوب آشنا شدیم و به درک درستی از رفتار قیمت رسیده ایم، این امکان برای ما فراهم شده که از حداکثر پتانسیل این بازارهای پویا استفاده کنیم. در این آموزش یاد میگیریم چگونه بدون استفاده از هیچ نوع ستاپی و تنها از طریق لبه ورود بهترین موقعیت های معاملاتی را شناسایی کنیم.

آموزش 33 : وقت شناسی در معامله گری

آموزش 33 : وقت شناسی در معامله گری

انتخاب بهترین زمان و شرایط ایده آل برای ترید در بازارهای معاملاتی یکی از اصول ابتدایی و ضروریه فعالیت در این حرفه هست. وقت شناسی در معامله گری شامل جنبه های مختلفی است. برای شروع، یک معامله گر باید بطور کامل از لحاظ روحی، روانی و شرایط محیطی در بهترین حالت ممکن قرار گیرد. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مواقعی از خستگی و بی حوصلگی به بررسی چارت بپردازید تا موقعیتی سود ده پیدا کنید و یا زمان و ساعاتی که نقدینگی کافی در بازار وجود ندارد به دنبال موقعیتی مناسب برای ورود میگردید. با اینکه در چنین مواقعی شما نمیتوانید با تمرکز و دقت موقعیت سود ده مناسب را پیدا کنید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که موفقیت در این حرفه نیازمند کنترل احساسات و تمرکز کافی است و شما نمی توانید در هر زمان و در هر شرایطی شروع به بررسی نمودارها کنید. تا انتهای این آموزش با من همراه باشید تا بهترین زمان و شرایط ممکن برای معامله گری رو باهم مرور کنیم.