آموزش بازارهای معاملاتی


سعی دارم هر هفته یک مقاله کوچک با زبان ساده در رابطه با معامله گری و چگونگه معامله کردن در هر بازار معاملاتی که دارای چارت باشه از ابتدایی ترین نکات تا مباحث حرفه ای تر تو این صفحه منتشر کنم تا هر کس علاقه داره درباره ی این بازار اطلاعات داشته باشه بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنه کاملا رایگان بهش دسترسی داشته باشه.

نکته: تمام آموزش ها مثل یک پازل باید در کنار هم قرار بگیرند تا بیشترین بازدهی را داشته باشند، پس توصیه میکنم اگر قصد مطالعه آموزش ها را دارید از آموزش شماره 1 شروع کنید و قدم به قدم به جلو برید.

زمان ارزشمندترین دارایی هرکسیه ، پس سعی کنیم به بهترین شکل ممکن ازش استفاده کنیم...


آموزش 28 : انتخاب بهترین تایم فریم معاملاتی

آموزش 28 : انتخاب بهترین تایم فریم معاملاتی

تایم فریم نمودار معاملاتی یکی از اجزای اصلی بازارهای مالیست. این موضوع اهمیت بسیاری دارد به دلیل اینکه که بسیاری از معامله‌گران همواره یک بخش از زمان خود را در حال تغییر دادن تایم فریم نمودار خود برای پیدا کردن  بهترین موقعیت مناسب برای معامله هستند تا بتوانند به فعالیت خود در بازار معاملاتی ادامه دهند. همان طور که در ابتدای آموزش ها ذکر کردم در روش پرایس اکشن هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما از انواع تایم فریم ها برای انجام معاملاتتون میتوانید استفاده کنید. ولی راهکارهایی وجود داره تا هر شخص بتواند بهترین تایم فریم معاملاتی خودش را شناسایی کند.

آموزش 27 : چرخه بازار

آموزش 27 : چرخه بازار

آشنایی با چرخه های مختلف بازار به هر معامله گری کمک می کند تا آینده قیمت را با احتمال بالا پیش بینی کند.داشتن سرمایه زیاد نشانه ی موفقیت در دنیای معامله گری نیست، بلکه موفقیت زمانی رخ میدهد که معامله گر زودتر از بقیه از رفتار آینده قیمت مطلع شود و برای درک این موضوع نیاز هست که چرخه های مختلف بازار را بشناسد. به طور کلی چرخه های بازار به سه دسته ی مختلف تقسیم می شوند.1- چرخه ی اسپایک نشانگر ورود معامله گران بزرگ و سازمانی. 2- چرخه ترندنشانگر ورود معامله گران حرفه ای و 3- چرخه رنج نشانگر ورود معامله گران خرد است. در این آموزش به طور کلی با چرخه های بازار آشنا خواهیم شد.

آموزش 26 : اصول شکست در محدوده ی قیمتی

آموزش 26 : اصول شکست در محدوده ی قیمتی

در آموزش های گذشته با نحوه تشکیل یک روند و همچنین با نحوه ی پایان و تغییر آن آشنا شدیم و سرنخ های مهمی را برای شناسایی موقعیت های مناسب در جهت و خلاف جهت یک روند را یاد گرفتیم حالا زمان آن رسیده که اصول شکست سطوح را بشناسیم و با حرکت های مختلف قیمت در نزدیکی سطوح شکسته شده آشنا شویم.در این آموزش یاد میگیریم چگونه از طریق شناسایی رفتار معامله گران موثر در نزدیکی سطوح شکسته شده در بهترین موقعیت وارد معاملات در جهت یا خلاف جهت روند شویم.

آموزش 25 : شناسایی سطوح کلیدی (استاتیک و داینامیک)

آموزش 25 : شناسایی سطوح کلیدی (استاتیک و داینامیک)

در ابتدای آموزش ها با چارچوب متن بازار و سویینگ های موثر و سطوح تنش که به ما معامله گران اطلاعات خیلی خوبی میداد به طور کامل آشنا شدیم.در این آموزش با استفاده از آموزش های گذشته، با انواع حالت های مختلف سطوح کلیدی ، سطوح طلایی و قاعده ی تغییر فاز آشنا خواهیم شد. اعتبار سطوح طلایی فوق العاده بالاتر از دیگر سطوح هست و معامله گران سازمانی در اکثر مواقع برای دستیابی به ورودهایی با میانگین بهتر و بدست آوردن سودهای بیشتر در معاملات از این قاعده استفاده میکنند. پس استفاده از این سطوح به شما کمک می کند که معاملاتتان با درصد بالاتری وارد سود شود.

آموزش 24 : میزان حرکت قیمت در بازارهای مالی

آموزش 24 : میزان حرکت قیمت در بازارهای مالی

موومنت به معنای میزان حرکات قیمت در بازار است. یعنی با توجه به میزان حرکاتی که در متن بازار مشاهده میکنیم میتوانیم تقریبا تشخیص دهیم حرکتی که در پیش رو داریم تا چه میزان قدرت حرکت دارد که در واقع به کشف هر چه بهتر قیمت کمک می کند، استفاده از موومنت در کنار استفاده از سرنخ هایی که در آموزش های گذشته یاد گرفتیم، به ما کمک میکنه تا موقعیت های بسیار مناسب تری را شناسایی کنیم و معاملاتی با اطمینان خاطر بیشتری داشته باشیم در این آموزش بطور کامل با موومِنت و طرز بکارگیری آن آشنا میشیم.

آموزش 23 : ضریب سوددهی بازارهای معاملاتی

آموزش 23 : ضریب سوددهی بازارهای معاملاتی

در علم اقتصاد یک اصل مهم به نام ضریب سوددهی سهام وجود دارد که از طریق این اصل، روند سوددهی یک سهام در آینده محاسبه و پیش بینی می شود.علاوه بر آن میزان سرعت سوددهی سهام نیز با استفاده از این ضریب مشخص می شود. این اصل کاربردی محاسبات پیچیده و سختی دارد، اما در این آموزش من به شما یاد میدم که با یک روش خیلی ساده چگونه روند آینده ی سهام یا نماد معاملاتی را و همچنین سرعت تغییرات قیمت را در عرض چند ثانیه و فقط با مشاهده ی چارت معاملاتی پیش بینی کنید تا بهترین معاملات با بالاترین سودها را تجربه کنید.