بایگانی نوشته‌ها


آموزش 24 : میزان حرکت قیمت در بازارهای مالی

آموزش 24 : میزان حرکت قیمت در بازارهای مالی

موومنت به معنای میزان حرکات قیمت در بازار است. یعنی با توجه به میزان حرکاتی که در متن بازار مشاهده میکنیم میتوانیم تقریبا تشخیص دهیم حرکتی که در پیش رو داریم تا چه میزان قدرت حرکت دارد که در واقع به کشف هر چه بهتر قیمت کمک می کند، استفاده از موومنت در کنار استفاده از سرنخ هایی که در آموزش های گذشته یاد گرفتیم، به ما کمک میکنه تا موقعیت های بسیار مناسب تری را شناسایی کنیم و معاملاتی با اطمینان خاطر بیشتری داشته باشیم در این آموزش بطور کامل با موومِنت و طرز بکارگیری آن آشنا میشیم.

آموزش 23 : ضریب سوددهی بازارهای معاملاتی

آموزش 23 : ضریب سوددهی بازارهای معاملاتی

در علم اقتصاد یک اصل مهم به نام ضریب سوددهی سهام وجود دارد که از طریق این اصل، روند سوددهی یک سهام در آینده محاسبه و پیش بینی می شود.علاوه بر آن میزان سرعت سوددهی سهام نیز با استفاده از این ضریب مشخص می شود. این اصل کاربردی محاسبات پیچیده و سختی دارد، اما در این آموزش من به شما یاد میدم که با یک روش خیلی ساده چگونه روند آینده ی سهام یا نماد معاملاتی را و همچنین سرعت تغییرات قیمت را در عرض چند ثانیه و فقط با مشاهده ی چارت معاملاتی پیش بینی کنید تا بهترین معاملات با بالاترین سودها را تجربه کنید.

آموزش 22 : شناسایی قدرت روندها از طریق زاویه گام ها

آموزش 22 : شناسایی قدرت روندها از طریق زاویه گام ها

پنجمین و آخرین سرنخ شناسایی قدرت در روندها که به وسیله ی آن می توانیم میزانِ قدرتِ حرکت قیمت را شناسایی کنیم، زاویه ی گام قیمت در بازار است یعنی زاویه اکستنشن ها و کارکشن ها. با استفاده از زاویه گام ها قادر خواهیم بود که تغییرات مالی و روانی معامله گرانِ حاضر در بازار را بسنجیم و متوجه ورود و خروج پول با حجم سنگین در آینده بازار شویم که در نتیجه منجر میشه که بهترین تصمیمات معاملاتی رو بگیریم. این روش یکی از بهترین راه کارها برای بررسی قدرت پول در بازار است و با استفاده از زاویه گام ها، معاملات خرید و فروش بهتری خواهیم داشت.

آموزش 21 : شناسایی قدرت روندها از طریق عمق قیمت

آموزش 21 : شناسایی قدرت روندها از طریق عمق قیمت

در این آموزش به مورد چهارم شناسایی قدرت در روندها،یعنی شناسایی قدرت روندها بر اساس عمق قیمت می پردازیم. برای شناسایی قدرت روندها نباید فقط به رفتار معامله گران سازنده ی آن روند اکتفا کنیم بلکه نیاز هست که به رفتار و تمایلات معامله گران خلاف جهت روند هم توجه کنیم تا بتوانیم بیشتر موقعیت های معاملاتی مناسب را شکار کنیم.عمق قیمت یکی دیگر از سرنخ هایی است که با استفاده از آن به راحتی میتوانیم رفتار معامله گران خلاف روند را درک کنیم. در این آموزش برخلاف چند آموزش قبل از نقطه ی مقابل به شناسایی قدرت روند ها می پردازیم تا بهترین حالت ممکن را برای معاملات شناسایی کنیم.