بایگانی نوشته‌ها


آموزش 20 : شناسایی قدرت روندها از طریق اکستنشن

آموزش 20 : شناسایی قدرت روندها از طریق اکستنشن

در این آموزش به مورد سوم شناسایی قدرت در روندها،یعنی شناسایی قدرت روندها بر اساس اکستنشن ها می پردازیم. حالا که ما تقریبا از دانش خوبی برخورداریم، زمان آن رسیده که قدرت روندها را در ابعاد وسیع تر و فراگیرتری شناسایی کنیم. اکستنشن ها سرنخ هایی را به ما معامله گران می دهند که از طریق آن ها می توانیم آینده ی دورتر از مقدار چند کندل یا حتی مقدار یک اکستنشن را پیش بینی کنیم؛ پس نسبت به دو سرنخ قبلی بسیار گسترده تر عمل می کنند. در این آموزش شما یاد می گیرید به سادگی میزان پرتاب قیمت روندها را محاسبه کنید و در بهترین موقعیت بازار وارد معامله شوید.

آموزش 19 : شناسایی قدرت روندها از طریق کارکشن

آموزش 19 : شناسایی قدرت روندها از طریق کارکشن

در این آموزش به مورد دوم شناسایی قدرتِ رفتار قیمت در روندها،یعنی شناسایی قدرت روندها بر اساس کارکشن ها می پردازیم. در آموزش های گذشته درباره ی انواع اصلاح قیمت (استال، پولبک و کمپلکس پولبک) به طور مفصل صحبت کردیم. حالا در این آموزش یاد میگیریم که چگونه با بررسی همین کارکشن ها، قدرت و ضعف روندها را شناسایی کنیم.

آموزش 18 : شناسایی قدرت روندها

آموزش 18 : شناسایی قدرت روندها

تا الان به طور کامل با انواع روندها آشنا شدیم. اما برای انجام معاملات، فقط شناسایی روند ها کافی نیست بلکه نیاز هست که ما درک کاملی از رفتار روندها داشته باشیم تا بتوانیم میزان پایداری و قدرت آن ها را بررسی کنیم. ما چند راه موثر و ساده داریم که بتوانیم پر قدرت ترین روندها را شناسایی کنیم و معاملات فوق العاده ای داشته باشیم در این آموزش به مورد اول یعنی شناسایی قدرت روندها بر اساس سرنخ کندل ها، می پردازیم.

آموزش 17 : انواع اصلاح قیمت (قسمت دوم)

آموزش 17 : انواع اصلاح قیمت (قسمت دوم)

در این آموزش ما به ادامه ی مبحث بررسی انواع کارکشن ها(انواع اصلاح قیمت) که چه خصوصیاتی باید داشته باشند و چگونه شکل میگیرند اختصاص میدیم، که در این قسمت به بررسی اصلاح چندگانه( کمپلکس پولبک) و پولبک به ریورسال میپردازیم. همانطور که در آموزش قبلی گفتیم امکان شناسایی قدرت روند ها از طریق انواع اصلاح(کارکشن) به سادگی امکان پذیر است. از این رو آشنایی با کمپلکس پولبک ها برای معاملات ادامه دهنده و پولبک به ریورسال برای معاملات برگشتی به ما بسیار کمک خواهد کرد.