بایگانی نوشته‌ها


آموزش 16 : انواع اصلاح قیمت (قسمت اول)

آموزش 16 : انواع اصلاح قیمت (قسمت اول)

در این آموزش با انواع اصلاح قیمت که چه خصوصیاتی باید داشته باشه و چگونگی شکل گیری هر کدام آشنا میشویم و هر یک از آن ها را به طور مجزا در بازارهای معاملاتی بررسی میکنیم که در آینده به شما کمک میکنه به راحتی قدرت روندها رو بررسی کنید.

آموزش 15 : دو قانون مهم در روندها

آموزش 15 : دو قانون مهم در روندها

در این آموزش به بررسی دو قانون مهم در تغییر روندها می پردازیم که برای عملکرد بهتر در معامله گری و جلوگیری از تصمیمان احساسی و یا نا آگاهانه به ما کمک زیادی میکند. قبلا در مباحث گذشته اشاره ای به این دو قانون شده بود ولی نیاز هست تا با جزییات بیشتری از این دو قانون آشنا بشیم که شامل : 1- قانون تداوم روندها 2- قانون عدم ادامه ی روندها.

آموزش 14 : شناسایی پایان روند رِنج

آموزش 14 : شناسایی پایان روند رِنج

در آموزش قبلی درباره ی انواع روند رِنج و اینکه چه رفتاری باید در مقابل هر کدام داشته باشیم صحبت کردیم در این آموزش یاد میگیریم که چگونه با توجه به یک اکستنشن و کارکشن پایان روند رنج را شناسایی کنیم و در نقطه ای مناسب برای معاله ورود داشته باشیم.

آموزش 13 : انواع روند رنج

آموزش 13 : انواع روند رنج

روند رنج در حالت کلی به دو دسته ی اصلی تقسیم می شود؛ 1- رنج سایدوی (موازی)   2- رنج چوپی (متلاطم) در این آموزش ما به شناسایی هر دو می پردازیم و یاد میگیریم در مقابل هر کدام چه رفتاری داشته باشیم تا بهترین نتیجه را از بازار بگیریم.